Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1
Jak długo trwa kurs?

Nasz kurs to 12 miesięcy szkolenia w Codecool oraz 6 miesięcy płatnego stażu w firmie IT.

2
Kto może wziąć udział w kursie w Codecool?

W naszym kursie może uczestniczyć każdy, kto posiada zdany egzamin dojrzałości oraz pomyślnie przejdzie przez proces rekrutacji. Nie ma ograniczeń dotyczący wieku, jednak z uwagi na charakter kursu i konieczność dużego zaangażowania czasowego (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00), większość naszych studentów stanowią osoby, które właśnie ukończyły studia lub studiują na kierunkach zapewniających im wymaganą elastyczność czasową.

3
Czy podczas szkolenia przewidziane są przerwy semestralne?

W ciągu 12-miesięcznego kursu przewidziane są 2 przerwy semestralne. Każda z nich trwa 2 tygodnie.

4
W jakich firmach będę mógł pracować i na jakim stanowisku?

Po ukończeniu szkolenia znajdujemy Ci pracę w średniej i dużej wielkości firmach branży informatycznej. Rozpoczniesz karierę jako młodszy programista.

5
Ile może zarabiać absolwent Codecool w chwili przyjęcia do pracy?

W zależności od firmy, w Krakowie początkowe wynagrodzenie na stanowisku młodszego programisty wynosi ok. 4000-6000 zł.

6
Ile kosztuje nauka w Codecool i kiedy trzeba uiścić opłatę?

Koszt 12-miesięcznego kursu w Codecool to 22500 zł. Spłatę zaczniesz dopiero po zakończeniu kursu, gdy podejmiesz pracę w firmie. Kwota do spłaty zostanie rozłożona na 18 miesięcznych rat. Możesz również zapłacić za kurs z góry i skorzystać z 20% rabatu! Wówczas za kurs zapłacisz 18000 zł zamiast 22500 zł.

7
Czy mogę zrezygnować z kursu w Codecool?

Uważamy, że 2 miesiące to wystarczający czas, by przekonać się, czy programowanie jest odpowiednim zajęciem dla Ciebie. Dlatego w ciągu pierwszych 60 dni szkolenia masz możliwość zrezygnowania z kursu bez żadnych konsekwencji finansowych. Co jeśli zrezygnujesz z kursu po upływie 2 miesięcy? W takiej sytuacji należy opłacić proporcjonalnie tę część kursu, którą dotychczas zrealizowałeś/aś.

8
Czy można pogodzić udział w kursie z pracą zawodową lub studiami?

Codecool to kurs w trybie dziennym. Udział w naszym kursie wymaga dużego zaangażowania czasowego, co może okazać się trudne do pogodzenia z pracą lub studiami. Nie jest to jednak niemożliwe. Część naszych kursantów łączy naukę w Codecool z pracą na część etatu, studiami zaocznymi lub podyplomowymi, są też wśród nich freelancerzy.

9
Na czym polega 6-miesięczny staż w firmie IT?

W trakcie stażu staniesz się członkiem zespołu w wybranej firmie IT i będziesz brał aktywny udział w pracach zespołu przez 4 dni w tygodniu, po 8 godzin dziennie. Nadal jednak będziesz studentem Codecool. Raz w tygodniu spędzisz dzień w szkole, dzięki czemu skupisz się na poszerzaniu swojej wiedzy i doskonaleniu nabytych umiejętności. Oczywiście nadal będziesz mógł korzystać ze wsparcia mentorów, którzy pracowali z Tobą przez cały rok.

Czy masz jeszcze jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!