Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1
Jak długo trwa kurs?

Nasz kurs to 8-15 miesięcy szkolenia w Codecool. Tempo kursu dostosowane jest do Twoich indywidualnych potrzeb. Po ukończeniu kursu masz możliwość odbycia płatnego, sześciomiesięcznego stażu w firmie IT.

2
Czy podczas szkolenia przewidziane są przerwy semestralne?

W ciągu 12 miesięcy kursu przewidziane są 2 przerwy semestralne. Każda z nich trwa 2 tygodnie.

3
W jakich firmach będę mógł pracować i na jakim stanowisku?

W trakcie szkolenia nasi studenci nabywają wiedzę i umiejętności pozwalającę na podjęcie pracy w najbardziej znanych firmach branży informatycznej. Obecnie nasi absolwenci pracują między innymi w firmach takich jak: Motorola, Samsung, EPAM, Luxoft, ABB, DreamLab, VSoft, Sabre, Accenture, Asseco, Capgemini.

4
Ile może zarabiać absolwent Codecool w chwili przyjęcia do pracy?

W zależności od Twojego wcześniejszego doświadczenia, początkowe wynagrodzenie na stanowisku młodszego programisty może wahać się od 4000 do 6000 zł. Innymi słowy, inwestycja w kurs zwróci ci się już po kilku miesiącach pracy

5
Ile kosztuje nauka w Codecool i kiedy trzeba uiścić opłatę?

Koszt kursu programowania w Codecool zależy od wybranego przez Ciebie sposobu finansowania. O wszystkich dostępnych opcjach przeczytasz w zakładce Finansowanie kursu

6
Czy mogę zrezygnować z kursu w Codecool?

Uważamy, że 2 miesiące to wystarczający czas, by przekonać się, czy programowanie jest odpowiednim zajęciem dla Ciebie. Dlatego w ciągu pierwszych 60 dni szkolenia masz możliwość zrezygnowania z kursu, ponosząc jedynie symboliczną opłatę administracyjną (500 zł). Co jeśli zrezygnujesz z kursu po upływie 2 miesięcy? W takiej sytuacji należy opłacić proporcjonalnie tę część kursu, którą dotychczas zrealizowałeś/aś.

7
Na czym polega 6-miesięczny staż w firmie IT?

W trakcie sześciu miesięcy płatnego stażu staniesz się członkiem zespołu w wybranej firmie IT i będziesz brał aktywny udział w pracach zespołu w pełnym wymiarze godzin. Oczywiście nadal będziesz mógł korzystać ze wsparcia mentorów, którzy pracowali z Tobą przez cały rok. Zazwyczaj firmy, w których nasi studenci odbywają swoje staże, oferują im na końcu pracę.

8
Co to jest Mastery-based learning?

Mastery-based learning (MBL) to podejście pozwalające studentom opanować materiał w stopniu mistrzowskim – we własnym tempie, w bardzo zindywidualizowany sposób. Kurs programowania w Codecool składa się z 4 modułów, ale nie jest określony sztywnymi ramami czasowymi (dawniej kurs trwał 12 miesięcy). Studenci uczą się w czterech „pokojach” i mogą przenieść się do kolejnego dopiero wtedy, gdy opanują w bardzo dobrym stopniu materiał z poprzedniego pokoju. Mają 2-4 miesiące na ukończenie każdego z modułów we własnym tempie. Pracują nad projektami w zespołach i korzystają z indywidualnego wsparcia mentorów. W praktyce oznacza to, że członkowie zespołów rotują, tak jak dzieje się to w firmach. Studenci różnią się między sobą tempem nauki i poziomem motywacji. Nowa metodologia nauczania w Codecool jest więc jeszcze większym ukłonem w stronę studentów, którzy mogą skupić się na nauce bez stresu. Niektórzy są w stanie ukończyć cały kurs nawet w 8 miesięcy, innym zajmie to 12 lub nawet 15 miesięcy. Dajemy im wsparcie i czas.

Czy masz jeszcze jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami!