O szkoleniu

Dowiedz się, jak wygląda szkolenie i jaką pracę będziesz mieć zagwarantowaną po ukończeniu kursu.

Programowanie to przyjemność

Kurs programowania w Codecool trwa 12 miesięcy i przypomina program stażowy w nowoczesnej firmie IT. Grupy prowadzą mentorzy, którzy bezpośrednio monitorują rozwój studentów i dostosowują program nauczania do poszczególnych grup. Programowania można nauczyć się na tysiące sposobów –  my wierzymy,  że jeżeli interesują Cię zadania, które masz do rozwiązania, wówczas uczysz się najszybciej. U nas robisz  to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność, i w ten sposób zdobywasz praktyczną wiedzę.

Na jednym roku kształci się ok. 50-60 uczniów, którzy są podzieleni na dwie grupy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00, w cyklach tygodniowych – tydzień praktyki w szkole i tydzień samodzielnej nauki w domu. Uczniowie, którzy w danym tygodniu pracują w domu, mogą w dowolnej chwili przyjść do szkoły, żeby spotkać się z kolegami lub mentorami, uzyskać dodatkowe informacje lub po prostu popracować nad kodem.

Na początku kursu poznasz języki programowania, takie jak; Python, Java i Javascript. Zajęcia teoretyczne ograniczamy jednak do minimum, ponieważ chcemy, żebyś przyswajał wiedzę głównie podczas zajęć praktycznych. Branża informatyczna rozwija się dynamicznie i cały czas zmienia, dlatego największy nacisk kładziemy na naukę umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów, tak abyś również w przyszłości, dzięki naszym zajęciom, wiedział jak samodzielnie doskonalić swoje umiejętności. U nas nauczysz się również twórczego podejścia do programowania.


Ucz się… za darmo!

Zdajemy sobie sprawę, że jesteś dopiero na początku kariery zawodowej i możesz nie mieć środków na opłacenie kursu. Dlatego oferujemy Ci inny model płatności niż pozostałe szkoły. Układ jest prosty: zaczynasz się uczyć za darmo, a opłaty za szkolenie zaczniesz uiszczać dopiero po podjęciu pracy jako programista!

Podczas szkolenia zapewniamy Ci pełne wsparcie merytoryczne oraz niezbędny sprzęt, dzięki czemu zajmujesz się tylko i wyłącznie nauką i rozwijaniem swoich umiejętności. Podejmując naukę w Codecool nie uzyskasz jednak statusu studenta (w sensie uprawnień studenckich), a po ukończeniu 12-miesięcznego kursu nie otrzymasz tradycyjnego dyplomu. Zyskujesz jednak coś dużo bardziej wartościowego – praktyczną wiedzę i doświadczenie. W trakcie nauki stworzymy Twoje indywidualne portfolio techniczne, dzięki któremu potencjalni pracodawcy zobaczą jakie technologie opanowałeś i jakie projekty wdrożyłeś. Po ukończeniu kursu będziesz miał konkretne umiejętności i z łatwością dasz sobie radę na każdej rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko młodszego programisty. Podejmując pierwszą pracę w firmie informatycznej, będziesz miał wrażenie jakbyś pracował tam już od półtora roku.

Nasze zasady

„Experience first, understand later”

Wierzymy, że najważniejsza jest praktyka – kiedy już bowiem wiesz, jak wykonać określone zadanie, łatwiej uda Ci się je zrozumieć. Przy okazji, przyzwyczajaj się do języka angielskiego – w przyszłej pracy będziesz go często używał.

„Growth mindset”

Wierzymy, że dla programisty talent i zdolności to tylko punkt wyjścia, a sukces nie jest możliwy bez ciężkiej pracy i umiejętności uczenia się na błędach. Z nami nauczysz się pokonywać własne ograniczenia.

Nauczanie aktywne

Uważamy, że w dzisiejszych czasach tradycyjne metody przekazywania wiedzy nie są skuteczne. Zamiast nauczania frontalnego stawiamy na nauczanie aktywne. Dzięki czemu przyswajasz tylko tę wiedzę, która jest Ci potrzebna, a dodatkowo uczysz się, jak pracować w grupie oraz jak wykazywać się inicjatywą.

Praca zespołowa

Samodzielność to nie wszystko. Na rynku pracy liczy się również umiejętność pracy w grupie. Kiedy już zostaniesz pracownikiem w firmie, będzie konieczne, abyś potrafił efektywnie współpracować z innymi. Musisz stać się osobą godną zaufania i otwartą na wymianę poglądów. Jako zespół odniesiecie sukces!

Samodzielna nauka

Samodzielne rozwiązanie problemów i rozwój praktycznych umiejętności pozwolą Ci odnosić sukcesy w pracy zawodowej. Dlatego co drugi tydzień samodzielnie pracujesz w domu i przerabiasz zadane materiały.

Wydarzenia

Nauka w Codecool to nie monotonne zajęcia, które niczym się od siebie nie różnią. Podczas kursu będziesz brał udział w regularnych workshopach, coding jamach, spotkaniach zespołów oraz retrospekcjach. Dzięki temu łatwiej i szybciej zapamiętasz najważniejsze informacje.

Wymagaj od siebie

Firmy poszukują specjalistów, którzy dużo od siebie wymagają. Poprawny kod to nie wszystko. Liczy się również jego przejrzystość i czytelność. Jeśli podejdziesz do swojej pracy z zaangażowaniem i starannością, zyska na tym cały zespół. Twoje ewentualne błędy można będzie łatwiej poprawić, a projekty, nad którymi pracujesz, będzie można bez problemu przekazać innym programistom.

Gwarancja pracy

Wśród założycieli szkoły są doświadczeni managerowie firm informatycznych, którzy wiedzą, jakich specjalistów potrzebuje rynek. Możesz być pewien, że jeżeli poradzisz sobie z zadaniami testowymi i na rozmowie przekonasz nas, że jesteś odpowiednim kandydatem, to po ukończeniu szkolenia zostaniesz samodzielnym i w pełni przygotowanym do pracy programistą. Przygotujemy Cię zarówno pod względem merytorycznym, jak i pod kątem umiejętności miękkich, takich jak praca zespołowa, zarządzanie konfliktami, czy komunikacja. Gwarancja otrzymania ofert pracy jest tym, co wyróżnia nas spośród innych szkół funkcjonujących na rynku. Nasi specjaliści dokładnie przeanalizują Twój profil zawodowy i techniczny i znajdą idealne miejsce pracy dla Ciebie.

Rekrutacja

Czujesz, że to kurs dla Ciebie? Aby rozpocząć proces aplikacji, wypełnij formularz – a my wyślemy do Ciebie e-mail z dalszymi instrukcjami!

Aplikuję