O szkoleniu

Dowiedz się, jak wygląda kurs programowania w Codecool i dlaczego warto uczyć się właśnie u nas!

JAK WYGLĄDA KURS W CODECOOL?

Codecool to elastyczny kurs programowania, który przypomina program stażowy w nowoczesnej firmie IT. Wierzymy, że jeżeli interesują Cię zadania, które rozwiązujesz – uczysz się szybciej i efektywniej. U nas robisz to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność, zdobywając w ten sposób praktyczną wiedzę.

Metodologia

Zajęcia teoretyczne staramy się ograniczać do niezbędnych podstaw, ponieważ chcemy, żebyś przyswajał wiedzę głównie podczas zajęć praktycznych. Branża informatyczna rozwija się dynamicznie i cały czas zmienia, dlatego największy nacisk kładziemy na samodzielne rozwiązywanie problemów, tak abyś również w przyszłości, dzięki naszym zajęciom, wiedział jak samodzielnie doskonalić swoje umiejętności. U nas nauczysz się rozwiązywania problemów technicznych jak również twórczego podejścia do programowania.

Organizacja

Zajęcia odbywają się w trybie dziennym, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00, w cyklach tygodniowych – tydzień praktyki w szkole (teamwork week) i tydzień samodzielnej nauki w domu (self-instructed week). Grupy prowadzone są przez mentorów, którzy indywidualnie wspierają, inspirują i monitorują rozwój studentów. Szkoła jest dostępna dla studentów 24/7, więc w dowolnej chwili możesz tu przyjść, żeby spotkać się z kolegami lub mentorami, uzyskać dodatkowe informacje lub po prostu napić się pysznej kawy i popracować nad kodem.

Ile trwa kurs?

Kurs programowania w Codecool podzielony jest na 4 moduły. Standardowy czas nauki w jednym module to 3 miesiące. Jednak okres ten możesz skrócić do dwóch, lub wydłużyć do czterech miesięcy, w zależności od Twoich potrzeb. Tak, byś przyswoił całą wiedzę i na każdym etapie osiągnął poziom ekspercki. Nauka w Codecool może więc trwać od 8 do 15 miesięcy. Nazywamy ten system nauki “Mastery-based learning”.  Przeczytaj o tym więcej na naszym blogu.


UCZ SIĘ Z PASJĄ!

W szkole programistów Codecool nie wymagamy żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, ani specjalnych umiejętności z zakresu matematyki, czy fizyki.

Podczas kursu zapewniamy Ci pełne wsparcie merytoryczne oraz niezbędny sprzęt, dzięki czemu zajmujesz się tylko i wyłącznie nauką i rozwijaniem swoich umiejętności. Podejmując naukę w Codecool nie uzyskasz jednak statusu studenta (w sensie uprawnień studenckich), a po ukończeniu kursu nie otrzymasz tradycyjnego dyplomu. Zyskujesz jednak coś dużo bardziej wartościowego – praktyczną wiedzę i doświadczenie projektowe.

W trakcie nauki stworzysz swoje indywidualne portfolio techniczne, dzięki któremu potencjalni pracodawcy zobaczą, jakie technologie opanowałeś i nad jakimi projektami pracowałeś. Po ukończeniu kursu będziesz miał konkretne umiejętności i z łatwością poradzisz sobie na każdej rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko programisty.

Rozpoczynając pierwszą pracę jako programista, będziesz miał wrażenie że Twoje dotychczasowe doświadczenie zdobyte w Codecool niewiele różni się od obecnego środowiska pracy.

Wiemy, że stojąc na progu nowej kariery, możesz nie posiadać wystarczających środków na sfinansowanie nauki. Pomożemy Ci w uzyskaniu nieoprocentowanej pożyczki na kształcenie. To bardzo korzystna forma finansowania nauki. Dlaczego? Po ukończeniu kursu i podjęciu pracy otrzymasz zwrot nawet do 25% ceny kursu. W dodatku, podejmując pracę w jednej z naszych firm partnerskich, odzyskasz od nas kolejne 18%. Więcej na ten temat dowiesz się z podstrony Finansowanie kursu.

Nasze zasady

„Growth mindset”

Wierzymy, że dla programisty talent i zdolności to tylko punkt wyjścia, a sukces nie jest możliwy bez ciężkiej pracy i umiejętności uczenia się na błędach. Z nami nauczysz się pokonywać własne ograniczenia.

Wymagaj od siebie

Firmy poszukują specjalistów, którzy dużo od siebie wymagają. Poprawny kod to nie wszystko. Liczy się również jego przejrzystość i czytelność. Jeśli podejdziesz do swojej pracy z zaangażowaniem i starannością, zyska na tym cały zespół. Twoje ewentualne błędy można będzie łatwiej poprawić, a projekty, nad którymi pracujesz, będzie można bez problemu przekazać innym programistom.

Wydarzenia

Nauka w Codecool to nie monotonne zajęcia, które niczym się od siebie nie różnią. Podczas kursu będziesz brał udział w regularnych workshopach, coding jamach, spotkaniach zespołów oraz retrospekcjach. Dzięki temu łatwiej i szybciej zapamiętasz najważniejsze informacje.

Praca zespołowa

Samodzielność to nie wszystko. Na rynku pracy liczy się również umiejętność pracy w grupie. Kiedy już zostaniesz pracownikiem w firmie, będzie konieczne, abyś potrafił efektywnie współpracować z innymi. Musisz stać się osobą godną zaufania i otwartą na wymianę poglądów. Jako zespół odniesiecie sukces!

Samodzielna nauka

Samodzielne rozwiązanie problemów i rozwój praktycznych umiejętności pozwolą Ci odnosić sukcesy w pracy zawodowej. Dlatego co drugi tydzień samodzielnie pracujesz w domu i przerabiasz zadane materiały.

Nauczanie aktywne

Uważamy, że w dzisiejszych czasach tradycyjne metody przekazywania wiedzy nie są skuteczne. Zamiast nauczania frontalnego stawiamy na nauczanie aktywne. Dzięki czemu przyswajasz tylko tę wiedzę, która jest Ci potrzebna, a dodatkowo uczysz się, jak pracować w grupie oraz jak wykazywać się inicjatywą.

„Experience first, understand later”

Wierzymy, że najważniejsza jest praktyka – kiedy już bowiem wiesz, jak wykonać określone zadanie, łatwiej uda Ci się je zrozumieć. Przy okazji, przyzwyczajaj się do języka angielskiego – w przyszłej pracy będziesz go często używał.

Gwarancja pracy

Jesteśmy pewni, że jeżeli poradzisz sobie z zadaniami testowymi i na rozmowie przekonasz nas, że jesteś odpowiednim kandydatem, to po ukończeniu szkolenia zostaniesz samodzielnym i w pełni przygotowanym do pracy programistą. Wiemy, jakich specjalistów potrzebuje rynek IT. Przygotujemy Cię zarówno pod względem merytorycznym, jak i pod kątem umiejętności miękkich, takich jak praca zespołowa, zarządzanie konfliktami, czy komunikacja. Aż 96% absolwentów Codecool znajduje pracę w IT w ciągu kilku miesięcy od ukończenia kursu. Jeżeli tak się nie stanie, zobowiązujemy się do zwrotu znaczącej części opłaty za kurs.

Gwarancja otrzymania ofert pracy jest tym, co wyróżnia nas spośród innych kursów funkcjonujących na rynku. Możesz skorzystać z ofert pracy zapewnionych przez nasze firmy partnerskie lub aplikować do firm IT na własną rękę. Nasi specjaliści od HR pomogą stworzyć Twój profil zawodowy i techniczny i pomogą Ci się przygotować do rozmów kwalifikacyjnych.

Dowiedz się więcej o wszystkich możliwościach finansowania kursu!

Rekrutacja

Czujesz, że to kurs dla Ciebie? Aby rozpocząć proces aplikacji, wypełnij formularz – a my wyślemy do Ciebie e-mail z dalszymi instrukcjami!

Aplikuję